Meble kuchenne Lublin

Meble kuchenne Lublin
Meble kuchenne Lublin - Vena - Domix ul. Łęczyńska 43

środa, 28 marca 2012

Kuchnie- jaki zlewozmywak? Kuchnie Lublin

Meble kuchenne Lublin


O funkcjonalności decyduje zastosowany materiał oraz ilość i kształt komór

Bardzo często, gdy wykonujemy aranżacje kuchni zlewozmywak spychamy do roli drugoplanowej. Kosztem jego wielkości staramy się zyskać drogocenne centymetry powierzchni roboczej. Jest to podstawowy błąd projektowy, gdyż zlewozmywak jest miejscem, przy którym spędzamy bardzo dużo czasu.

Przygotowując posiłki, nie sposób ominąć zlewozmywaka, w którym zmywamy naczynia, płuczemy produkty, kroimy, suszymy, a nawet obieramy warzywa. Wykonujemy tu prawie wszystkie czynności związane z przyrządzeniem jedzenia, dlatego powinien on być jak najbardziej funkcjonalny i wygodny.
Obecna oferta rynkowa może przyprawić o zawrót głowy. Warto więc uporządkować swoją wiedzę, by do swojej kuchni wybrać najlepszą opcję. W zależności od sposobu montażu zlewozmywaki dzielimy na:

•zlewozmywaki podwieszane – nakładane na szafkę,

•do wbudowania – stanowiące całość z blatem.
Najpopularniejszy w aranżacji wnętrz kuchennych jest zlewozmywak nakładany na szafkę. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się na meblu kuchennym. Minusem takiego rozwiązania jest niestety zaciekanie wody pomiędzy szczelinami. Zastosowanie silikonu pozwala zminimalizować to zagrożenie.
Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest zlewozmywak do wbudowania. Otwór wycina się na podstawie szablonu dostarczonego przez producenta. Pozwala to zachować ciągłość blatu. Przerwy powstałe przy styku z blatem wypełnia się specjalnymi uszczelkami.
Naturalny kamień i ceramika to doskonałe materiały dla umieszczenia zlewozmywaka podwieszanego (do podbudowy). Sam blat bezwzględnie powinien być wykonany z tworzywa odpornego na wodę, bo zlew jest mocowany do blatu kuchennego od spodu.
Idealnym, aczkolwiek kosztownym rozwiązaniem są zlewy stanowiące całość z blatem. A na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając rodzaj zlewozmywaka?
•ILOŚĆ I KSZTAŁT KOMÓR Decydują o funkcjonalności zlewu w kuchni. Warto wnikliwie rozważyć liczbę komór i nie zmniejszać ich za wszelką cenę. Dużo wygodniej się go eksploatuje, gdy są dwie spore komory i ociekacz. Możemy sprawniej zmywać z wykorzystaniem jednej komory na płyn, a drugiej – na płukanie.
Dużo mniej wygodne są zlewozmywaki półtorakomorowe (płytsza do odcedzania). Jednokomorowe – są dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy mamy zmywarkę. Swoich zwolenników mają też zlewozmywaki narożne.
Producenci oferują komory o różnej wielkości i kształtach, mniej lub bardziej regularnych, w zależności od upodobań klienta.
Najpopularniejsze są kwadratowe lub prostokątne. Bardzo efektownie prezentują się zlewy w kształcie koła, owalu czy też trapezu.


•ZASTOSOWANY MATERIAŁ Zacznijmy od stali szlachetnej (nierdzewnej, chromoniklowej). Dzięki domieszce chromu i niklu ma połysk i jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Taki zlew może być wykonany ze stali polerowanej, dającej efektowny połysk, lecz wymagającej nieustannego pucowania. Kropelka zaschniętej wody pozostawia brzydkie zacieki. O wiele łatwiej utrzymać w czystości powierzchnię naśladującą fakturę lnu.
Podstawowym atrybutem zlewozmywaków z blachy emaliowanej jest ich dobra cena. Projekty wnętrz, w których są one zastosowane uwzględniają łatwość ich utrzymania w czystości. Niestety są one dużo mniej wytrzymałe, a pojawiające się w trakcie użytkowania porysowania i odpryski zmuszają do wymiany, co pociąga za sobą z reguły zakup nowego blatu.
Kompozyt mineralno-żywiczny to tworzywo zawierające w swym składzie zmielone minerały: granit, kwarc lub krzem oraz akryl i żywice akrylowe oraz pigmenty. Wyglądem i własnościami podobny jest do naturalnego kamienia. Jest niezwykle wytrzymały na porysowania, przebarwienia i pęknięcia. Na dodatek producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną takich zlewozmywaków.

Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska

Tematy związane z naszą firmą:

  1. Kuchnie Lublin Vena
  2. Projekty wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska
  3. Projekty wnętrz Lublin
  4. Meble kuchenne Lublin
  5. Projektant wnętrz Lublin
  6. Projektowanie wnętrz
  7. Meble kuchenne Vena
  8. Meble kuchenne Vena w Domixie
  9. Kuchnie Lublin 
  10. Vena w Domixie opinie 
Vena Urszula Tomaszewska 


piątek, 23 marca 2012

Wygodna kuchnia. Meble kuchenne Lublin

Kuchnie Lublin

Wygodna kuchnia

Kuchnie Lublin
Kuchnia to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie w domu.  Spędzamy w niej wiele czasu, zarówno podczas przyrządzania posiłków jak i towarzyskich pogawędek. Dobrze urządzona kuchnia odwzajemnia się wygoda i estetyką.
Odpowiednie zaplanowanie układu sprzętu oraz lokalizacja blatów roboczych oszczędzi nam zbędnych kilometrów.  Prawidłowo zaaranżowana kuchnia, nawet dla osób niezbyt lubiących pitrasić sprawi, że gotowanie stanie się przyjemnością.
Co zrobić, aby dobrze zaprojektować kuchnię?
Wystarczy trzymać się zasad ergonomii, oto kilka wskazówek.
Trójkąt roboczy
Zwykle prace kuchenne zaczynamy od wyjęcia produktu z lodówki. Później przychodzi jego mycie w zlewozmywaku oraz obróbka na blatach roboczych. Proces kończy się przy kuchence.
Rozmieszczenie urządzeń kuchennych należy zaplanować posługując się zasadą  trójkąta roboczego.
Reguła ta mówi, że rozmieszczenie głównych urządzeń kuchennych powinno się odbyć na planie trójkąta. Wierzchołkami tego trójkąta są lodówka, zlewozmywak i kuchenka.
Pomiędzy wierzchołkami trójkąta muszą się znajdować blaty robocze. Łączna długość ramion tego trójkąta nie może przekraczać 7 m.
Podział na strefy
Podział na strefy pozwala zminimalizować czas poświęcony na codzienne czynności.
Wyróżniamy 5 podstawowych stref: strefa zapasów, przechowywania, przygotowywania posiłków, zmywania, gotowania i pieczenia.
Ze względu na to, że wszystkie procesy kuchenne zaczynają się od wyjęcia niezbędnych do gotowania produktów, zaraz przy drzwiach powinna stać lodówka.  szafka przeznaczona do przechowywania żywności.
Nieopodal  wejścia powinna się również znaleźć szafka stanowiąca miejsce do przechowywania zakupów. Następnie zlewozmywak.
W strefie gotowania wokół kuchenki niezbędne są blaty. Ta część potrzebuje ich zdecydowanie najwięcej.
Blaty robocze
Blaty robocze powinny oddzielać od siebie urządzenia kuchenne. Bezwzględnie blat powinien znajdować się pomiędzy kuchenka a zlewozmywakiem. Miejsce do odstawienia zaplanowane z dwóch stron kuchenki gwarantuje sprawne przyrządzanie posiłków.
Wedle zasad wygody, czasami niestety nie da się tego w praktyce zastosować, główny blat roboczy powinien mieć co najmniej 80 cm i znajdować się pomiędzy kuchenka a zlewozmywakiem.
Ułatwiajmy sobie życie 
Bez wątpienia zastosowanie szuflad ułatwi dostęp do przechowywanych przedmiotów i produktów. Nie trzeba argumentować, że wyjęcie czegoś umieszczonego z tyłu  szuflady jest o wiele wygodniejsze niż wystawianie i wstawianie przedmiotów z szafki.
Szuflady z cichym domkiem pozwalają bez hałasu korzystać z kuchni. Doskonale zdają egzamin w otwartych kuchniach, bowiem kłapanie szuflad może rozpraszać uwagę osób korzystających z salonu. Mają tak naprawdę jeden minus. Jest nim dość wysoka cena. Obecnie system do jednej szuflady podraża kuchnię o ok. 150 zł.
Podobne zastosowanie mają kosze cargo, należy jednak mieć na uwadze fakt, że kosze cargo zabierają nam część powierzchni szafki na system jezdny, tym samym jej pakowność jest mniejsza.
Specjalne spowalniacze można również stosować w drzwiczkach.
W górnych szafkach można zamontować specjalne mechanizmy, pozwalające na delikatne podnoszenie frontów, które można zatrzymać w wybranej, dowolnej pozycji, a następnie cicho zamknąć.
projektant wnętrz Urszula Tomaszewska
Aranżacje wnętrz Lublin
Projekty wnętrz Lublin
Meble kuchenne Lublin
Projektant wnętrz Lublin
Projektowanie wnętrz 
Meble kuchenne Vena
Kuchnie Lublin

poniedziałek, 19 marca 2012

Ważne wymiary w kuchni. Meble kuchenne Lublin

Meble kuchenne Vena - ważne wymiary

Wiedza o standardowych wymiarach to jest pierwsza rzecz w która powinniśmy się zaopatrzyć przystępując do projektu wnętrza
Niezwykle istotną sprawą w aranżacji wnętrz jest wiedza o normach, czyli mówiąc prościej o standardowych wymiarach. 


Aranżacje wnętrz

Poznanie tych typowych wymiarów pozwoli nam już na etapie budowy domu na odpowiednie usytuowanie otworów drzwiowych i okiennych.
Poznanie tych typowych wymiarów pozwoli nam już na etapie budowy domu na odpowiednie usytuowanie otworów drzwiowych i okiennych.

W mojej pracy bardzo często spotykam się z problemem brakujących centymetrów. Jest to dość bolesne w skutkach. Za brak odpowiedniego zaplanowania wnętrza musimy płacić niewygodą przez wiele lat.

Na początku powinien być projekt wnętrza, czyli zwyczajnie plan, a dopiero potem działanie.
Zbyt płytka wnęka na szafę czyni ją nieergonomiczną. Minimalna głębokość szafy wnękowej z drzwiami przesuwnymi wynosi 65 cm. Mniejszy wymiar powoduje, że przy przesuwaniu drzwi ubrania będą się nam przycinały i spadały z wieszaków.

Rozbierając to na drobne - wieszak z ubraniem ma przeciętnie 55 cm, system drzwi przesuwnych zajmuje 10 cm, czyli sumując 65 cm to minimum, które należy zapewnić na taką szafę. Komfortem jest posiadanie wnęki o głębokości 70 cm. W takiej szafie swobodnie wisi odzież zarówno letnia jak i ta grubsza, zimowa.

Długość na krótkie ubrania przy przeciętnym wzroście powinna wynosić ok. 100 cm, natomiast na sukienki i płaszcze 140 – 170 cm.

Oczywiście można zastosować typ wieszaków wysuwanych do przodu, jednak rozwiązanie takie ogranicza naszą możliwość przeglądu garderoby na jeden rzut oka.

Standardem również są wymiary związane z zabudową mebli kuchennych. Wysokość góry blatu dla ludzi przeciętnego wzrostu wynosi 85 cm. Planując blat wpuszczany w okno zamiast parapetu powinniśmy zachować wymiar 82 cm do dna parapetu (blatu) od ułożonej podłogi.
Oczywiście meble kuchenne można wykonać dowolnej wysokości, ale nieregulowalna wysokość zmywarki nie pozawla na zminimalizowanie tego wymiaru.

W kuchni należy uwzględnić także szerokość lodówki, czyli 60 cm. Bywają tez trochę węższe chłodziarki np. 55 cm. Ważna jest również grubość drzwi lodówki, bowiem po otworzeniu ich w celu wysunięcia pojemników musimy postawić lodówkę w odpowiedniej odległości od ściany. Czasami nawet o 15 cm



Tematy związane z naszą firmą:


  1. Kuchnie Lublin Vena
  2. Projekty wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska
  3. Projekty wnętrz Lublin
  4. Meble kuchenne Lublin
  5. Projektant wnętrz Lublin
  6. Projektowanie wnętrz
  7. Meble kuchenne Vena
  8. Meble kuchenne Vena w Domixie
  9. Kuchnie Lublin 
  10. Vena w Domixie opinie 
  11. Vena Urszula Tomaszewska

piątek, 16 marca 2012

Wygodna kuchnia. Meble kuchenne vena

Meble kuchenne Lublin


Kuchnie Lublin
Kuchnia to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie w domu.  Spędzamy w niej wiele czasu, zarówno podczas przyrządzania posiłków jak i towarzyskich pogawędek. Dobrze urządzona kuchnia odwzajemnia się wygoda i estetyką.
Odpowiednie zaplanowanie układu sprzętu oraz lokalizacja blatów roboczych oszczędzi nam zbędnych kilometrów.  Prawidłowo zaaranżowana kuchnia, nawet dla osób niezbyt lubiących pitrasić sprawi, że gotowanie stanie się przyjemnością.
Co zrobić, aby dobrze zaprojektować kuchnię?
Wystarczy trzymać się zasad ergonomii, oto kilka wskazówek.
Trójkąt roboczy
Zwykle prace kuchenne zaczynamy od wyjęcia produktu z lodówki. Później przychodzi jego mycie w zlewozmywaku oraz obróbka na blatach roboczych. Proces kończy się przy kuchence.
Rozmieszczenie urządzeń kuchennych należy zaplanować posługując się zasadą  trójkąta roboczego.
Reguła ta mówi, że rozmieszczenie głównych urządzeń kuchennych powinno się odbyć na planie trójkąta. Wierzchołkami tego trójkąta są lodówka, zlewozmywak i kuchenka.
Pomiędzy wierzchołkami trójkąta muszą się znajdować blaty robocze. Łączna długość ramion tego trójkąta nie może przekraczać 7 m.
Podział na strefy
Podział na strefy pozwala zminimalizować czas poświęcony na codzienne czynności.
Wyróżniamy 5 podstawowych stref: strefa zapasów, przechowywania, przygotowywania posiłków, zmywania, gotowania i pieczenia.
Ze względu na to, że wszystkie procesy kuchenne zaczynają się od wyjęcia niezbędnych do gotowania produktów, zaraz przy drzwiach powinna stać lodówka.  szafka przeznaczona do przechowywania żywności.
Nieopodal  wejścia powinna się również znaleźć szafka stanowiąca miejsce do przechowywania zakupów. Następnie zlewozmywak.
W strefie gotowania wokół kuchenki niezbędne są blaty. Ta część potrzebuje ich zdecydowanie najwięcej.
Blaty robocze
Blaty robocze powinny oddzielać od siebie urządzenia kuchenne. Bezwzględnie blat powinien znajdować się pomiędzy kuchenka a zlewozmywakiem. Miejsce do odstawienia zaplanowane z dwóch stron kuchenki gwarantuje sprawne przyrządzanie posiłków.
Wedle zasad wygody, czasami niestety nie da się tego w praktyce zastosować, główny blat roboczy powinien mieć co najmniej 80 cm i znajdować się pomiędzy kuchenka a zlewozmywakiem.
Ułatwiajmy sobie życie 
Bez wątpienia zastosowanie szuflad ułatwi dostęp do przechowywanych przedmiotów i produktów. Nie trzeba argumentować, że wyjęcie czegoś umieszczonego z tyłu  szuflady jest o wiele wygodniejsze niż wystawianie i wstawianie przedmiotów z szafki.
Szuflady z cichym domkiem pozwalają bez hałasu korzystać z kuchni. Doskonale zdają egzamin w otwartych kuchniach, bowiem kłapanie szuflad może rozpraszać uwagę osób korzystających z salonu. Mają tak naprawdę jeden minus. Jest nim dość wysoka cena. Obecnie system do jednej szuflady podraża kuchnię o ok. 150 zł.
Podobne zastosowanie mają kosze cargo, należy jednak mieć na uwadze fakt, że kosze cargo zabierają nam część powierzchni szafki na system jezdny, tym samym jej pakowność jest mniejsza.
Specjalne spowalniacze można również stosować w drzwiczkach.
W górnych szafkach można zamontować specjalne mechanizmy, pozwalające na delikatne podnoszenie frontów, które można zatrzymać w wybranej, dowolnej pozycji, a następnie cicho zamknąć.
projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Aranżacje wnętrz Lublin
Projekty wnętrz Lublin
Meble kuchenne Lublin
Projektant wnętrz Lublin
Projektowanie wnętrz 
Meble kuchenne Vena
Kuchnie Lublin
Vena w Domixie

Meble kuchenne Vena
Kuchnie Vena

czwartek, 15 marca 2012

Zbyt mała kuchnia. Kuchnie Vena Lublin

Mała kuchnia. Meble kuchenne Vena

Zbyt mała kuchnia to problem sporej grupy społeczeństwa. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Także niewielką kuchnię można urządzić ergonomicznie i efektownie. Planując aranżację takiej kuchni powinniśmy wiedzieć o kilku zasadach, które pozwolą uniknąć poważnych błędów.
Meble kuchenne Lublin
kuchnie lublin 

Nie starajmy się jej zagospodarować poprzez zabudowanie meblami od podłogi po sufit, bowiem nasze wnętrze będzie sprawiać wrażenie ciaśniejszego, niż jest w rzeczywistości. Taka zabudowa sprawia przytłaczające wrażenie. Dodatkowo wspinanie się do szafek umieszczonych pod sufitem jest niezbyt bezpiecznym rozwiązaniem.
W niewielkich pomieszczeniach warto stosować szafki przeszklone, sprawiają one wrażenie lekkości optycznej. Mleczna szyba znajdująca się na wysokości oczu daje poczucie przestrzeni i głębi. W ciasnych kuchniach efektownie prezentują się podświetlane szafki. Małe wnętrza dużo lepiej prezentują się w jasnych kolorach. Doskonale wyglądają w nich szafki z frontami w połysku, odbijają one światło dając iluzję przestronności.
Dodatkową pakowność możemy uzyskać poprzez umieszczenie pomiędzy blatem, a szafkami górnymi płytkich szufladek lub półek na przyprawy. Sztuką jest tak urządzić kuchnię, aby miejsce w niej było wykorzystane w całości, bez ślepych zaułków i niedostępnych kątów. Nowoczesna technika ułatwia nam to zadanie. Przestrzeń w kuchni możemy lepiej wykorzystać stosując w niej dodatkowo odpowiednio wyposażenie szafek typu carga, szuflady itp. Dzięki temu wszystko, co niezbędne będzie “pod ręką”, a w dodatku lekko się wysuwa i podjeżdża.
Do lamusa odchodzą tradycyjne chlebaki, na które zawsze brakowało miejsca na blatach. Obecnie do przechowywania pieczywa przewidziane są odpowiednie pojemniki przechowywane w szufladach. Dużo czynności można wykonać na wyspecjalizowanym ruchomym sprzęcie, wysuwanym z szufladą. Na rynku spotkać można wyjeżdżające z szufladą: krajalnice, tostery, wagi. Są to niestety dość drogie sprzęty. Szafki na kółkach przypominające trochę wózki stewardes są bardzo przydatne, jako pomocnik podczas przygotowywania posiłków. Niższe od dolnej zabudowy z powodzeniem mogą być wsuwane pod wspólny blat w miejscu kaloryfera. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystać niezagospodarowaną lukę pod oknem, nie ograniczając dostarczanego ciepła.
Czasami wyjściem jest też zwiększenie głębokości blatu. Dzięki pogłębieniu dolnych szafek możemy przechowywać w nich więcej przedmiotów, a funkcjonalne, wysuwane półki i szuflady umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dodane centymetry to również miejsce na przeprowadzenie rur hydraulicznych w odpowiednie miejsce. Mała kuchnia wymaga bardzo wnikliwego przeanalizowania wszystkich za i przeciw.


Aranżacje wnętrz Lublin- projektant wnętrz Urszula Tomaszewska
 
Projekty wnętrz Lublin
Meble kuchenne Lublin
Projektant wnętrz Lublin
Projektowanie wnętrz
Meble kuchenne Vena
Vena w Domixie

Meble kuchenne Vena
Kuchnie Vena

Kuchnie Lublin 
Vena Lublin 
Kuchnie Vena 

czwartek, 8 marca 2012

Kuchnia na poddaszu. Meble kuchenne Lublin

Kuchnia na poddaszu . Meble kuchenne Lublin

Dobry projekt poddasza to niemałe wyzwanie. Są to pomieszczenia pełne niepowtarzalnego klimatu i uroku, lecz niestety z reguły nieustawne. Trudne do zaprojektowania poprzez istniejące w nich liczne skosy i zróżnicowane wysokości.
Meble kuchenne Lublin - aranżacja kuchni na poddaszu


Aranżacje wnętrz

Aranżacje wnętrz Lublin
Aranżacje wnętrz poddaszy wymagają sporej wiedzy o ergonomii. Te często duże metrażowo pomieszczenia są bardzo nieustawne. Wykonując projekt takiej kuchni warto już na samym wstępie zweryfikować marzenia o umieszczeniu w niej wszystkich podpatrzonych rozwiązań. Nasze myślenie powinno być jasne i konkretne. Zaplanujmy na wstępie powierzchnię z pełną wysokością.
W najwyższych punktach kuchni wstawmy lodówkę. Oczywiście nie może ona znajdować się pośrodku ciągu mebli. Ze względu na swą wysokość musi zaczynać zabudowę kuchenną. Przeciętna wysokość lodówek to 185 centymetrów. Niższe mają ok. 125 centymetrów. Najniższe to podblatowe, czyli 85 centymetrowe. Na wstawienie chłodziarki należy zostawić minimum 60 centymetrów. Przy zakupie lodówki warto zwrócić uwagę na wypukłość drzwi. Im bardziej zaoblone, tym więcej należy ją odsunąć od ściany, aby można było w pełni otworzyć drzwiczki. Zlewozmywak z ociekaczem potrzebuje od 60 do 120 centymetrów.

Zlew to jedno z podstawowych miejsc pracy w kuchni, toteż nie zawsze warto je minimalizować. Na zmywarkę należy przewidzieć 45 lub 60 cm. W małych kuchniach nie warto upierać się przy wyborze szerszej zmywarki. Z reguły myjemy w niej talerze i sztućce. Garnki, szczególnie, gdy mamy dużą rodzinę, i tak się w niej nie mieszczą. Mniejsza pozwala na codzienne zmywanie. Częściej ją uruchamiając unikamy przykrego zapachu wynikającego z długiego zbierania naczyń.

Kuchenka z wiszącym nad nią okapem zajmuje od 50 do 60 cm. Okap nie zawsze musi być podłączony do komina. Obecnie okapy mają funkcję pochłaniacza. Odpowiednie filtry zastępują funkcję wchłaniania tłuszczy i oparów.

Łącznie na sam sprzęt należy zaplanować od 180 do 240 centymetrów długości pomieszczenia. Nie powinniśmy zapomnieć o niezbędnych blatach roboczych pomiędzy zlewem i kuchenką oraz lodówką. Prawidłowy przykład ciągu roboczego wygląda tak: lodówka, blat, zlewozmywak, blat, kuchenka, blat. Regulując szerokościami blatów możemy uzyskać całkiem dobrą ustawność. Warto poświęcić trochę czasu na projekt, by stworzyć przytulną i ergonomiczną kuchnię.

W prezentowanej kuchni urzekający klimat poddasza podkreśla nowoczesna aranżacja. Lakierowane na wysoki połysk fronty doskonale odbijają światło optycznie ją powiększając. Marzenie o wysoko umieszczonym piekarniku można zrealizować umieszczając odpowiednie szafki na granicy pokoju i kuchni.

Projekty wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska


Projekty wnętrz Lublin
Meble kuchenne Lublin
Projektant wnętrz Lublin
Projektowanie wnętrz
Meble kuchenne Vena w Domixie
Kuchnie Lublin 

środa, 7 marca 2012

Zasady aranżacji wnętrz. Kuchnie Lublin

Aranżacja wnętrz to radości i rozterki

Obecnie wnętrze stało się przestrzenią do wielu przemyśleń i wyborów. W dzisiejszych czasach nie musimy godzinami stać w kolejkach, by kupić przypadkowy regał. Dzisiaj sami decydujemy jak urządzić salon lub kuchnię.
Bogactwo oferty rynkowej pozwala myśleć o wnętrzach z fantazją. Możemy bawić się swobodą aranżacji. Aktualne trendy dają szeroki wachlarz kombinacji projektowych. Producenci prześcigają się w nowych pomysłach, dzięki czemu możemy realizować coraz ciekawsze projekty.
Współczesne wnętrza stanowią spore wyzwanie dla projektantów. Różnorodność form i kolorów wyposażenia pozwala na aranżację wnętrza zgodną z indywidualnym gustem. Za ich pomocą kształtu i barwy wprowadzamy odpowiedni charakter wnętrza, niekoniecznie ponosząc duże wydatki.
Dążenie do niepowtarzalności wnętrza powoduje odrzucenie tradycyjnych reguł i schematów aranżacji na rzecz rozwiązań nietuzinkowych. Liczy się pomysł. To on decyduje o wyjątkowości naszego mieszkania.
Nie obawiajmy się tworzyć aranżacji o indywidualnym charakterze. W końcu to nasze domy, więc najważniejsze, by ich wystrój był zgodny z naszym gustem. Kreując wnętrze nie kierujmy się tym, co ludzie powiedzą. Nie sposób sprostać wszystkim gustom naraz. Twórzmy projekty zgodne z naszymi upodobaniami. Przede wszystkim sami musimy czuć się dobrze we własnym domu. Projektując skorzystajmy z pewnych zasad aranżacji:

- Najważniejsza jest ergonomia i dopasowanie do gustu domowników. W Polsce z reguły remont przeprowadzamy raz na ok. 15-25 lat, więc wnętrza powinny być one ponadczasowe. Projekt powinien być oparty o kolory, które lubimy, w których czujemy się dobrze. Użycie innej barwy niż  lansowana w katalogach wcale nie jest błędem. Często to, co prezentowane jest w czasopismach nie pasuje do naszych pomieszczeń. Z reguły „książkowe” aranżacje są odpowiednio wyreżyserowane.  Tymczasem my nie zawsze posiadamy odpowiedni metraż. W folderach meble stwarzają wrażenie dużej przestrzeni. Wstawione do naszych mieszkań ze względu na małą powierzchnię mogą przytłaczać ciasnotą. Ogromne znaczenie ma ilość światła.

- Coraz szybsze tempo życia wywołuje potrzebę łatwej i niekosztownej zmiany przestrzeni. Zastosowanie lekkich modułowych mebli pozwoli na bezbolesną zmianę aranżacji. Nie przytłaczają one wnętrz i dają możliwość tworzenia układów dokładnie dostosowanych do naszych potrzeb. Proste formy dają wrażenie przestrzeni. Modułową strukturę posiadają zarówno stoły, jak i kanapy, a także meblościanki. Można w ten sposób utworzyć indywidualną kompozycję, fascynującą zarówno funkcjonalnością, jak i formą aranżacji.

- Coraz większym uznaniem cieszy się aluminium. Szary, metaliczny kolor aluminium świetnie kontrastuje z drewnem. Doskonale też prezentuje się z mlecznym szkłem. Wykorzystanie w aranżacjach tych materiałów daje wrażenie lekkości i nowoczesności, ale  stwarza również wrażenie chłodu. Projektant wnętrz powinien przemyśleć ilość zastosowanych elementów aluminiowych.

- Nowoczesne wnętrze kojarzy się z surowością formy i chłodem. Możemy tego uniknąć wyposażając wnętrza w  miękkie materiały o ciepłych barwach. Odpowiednie zaaranżowanie rozproszonego światła dodatkowo zwiększy przytulność.

- Wykorzystanie barwy w aranżacji daje nieskończone możliwości. Dzięki kolorom stwarzamy klimat.
Wrażenie porządku i czystości dają barwy stonowane i jednolite.
Optycznie powiększymy przestrzeń wykorzystując jasne kolory.
Krzykliwe możemy zastosować do niewielkich elementów, dodatków, lub łatwych do wymiany.

- Obecnie obserwujemy tendencje do pomieszczeń otwartych. Coraz częściej łączymy kuchnię z salonem. Często w domkach jednorodzinnych prawie cały parter domu jest pozbawiony drzwi. Przestrzenie wzajemnie się przenikają, w miejscu ścian stosujemy  lekkie, ażurowe przesłony z gipskartonu.

Projektant wnętrz Lublin Vena – Urszula Tomaszewska
Kuchnie Lublin Vena
Projekty wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska
Projekty wnętrz Lublin
Meble kuchenne Lublin
Projektant wnętrz Lublin
Projektowanie wnętrz
Meble kuchenne Vena w Domixie
Kuchnie Lublin
Vena w Domixie

Meble kuchenne Vena
Kuchnie Vena