Meble kuchenne Lublin

Meble kuchenne Lublin
Meble kuchenne Lublin - Vena - Domix ul. Łęczyńska 43

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Mała kuchnia, co z nią zrobić?

Mała kuchnia może być również ergonomiczna.
Zapraszam do obejrzenia nagrania w którym z Panią redaktor rozmawiam o problemach związanych z małą kuchnią.

  
Nasze strony www:
Blogi związane z aranżacją wnętrz:


 oraz mój blog poświęcony innej mojej pasji

 • moje rysowanie - na to niestety zawsze brakuje mi czasu  +lublin 

Jestem również ekspertem w portalu www.we-dwoje.pl w dziale " Dom - porady projektanta wnętrz
Zapraszam do zadawania na nim pytań zwiazanych z aranżacją  wnętrz.

środa, 23 stycznia 2013

Sekret urządzenia małej kuchni

Zbyt mała kuchnia


To niestety typowa sytuacja. Większość z nas ma niewielka kuchenkę. Umiejętność zaprojektowania małej kuchni to niezwykle istotna sprawa.

Tutaj za każdy popełniony błąd musimy niestety zapłacić latami niewygody.

aranżacja kuchni
Mała kuchnia
Warto bardzo wnikliwie przeanalizować układ wnętrza. Pozwoli to wyeliminować błędy i stworzyć ergonomiczna kuchnię.

Oglądając katalogi widzimy wiele wnętrz, które się nam bardzo podobają. Myślimy - skoro się nam podoba, to już wiemy co chcemy, czyli mamy problem z głowy.

Niestety, to nie wystarcza.

Niby czujemy się bezpiecznie, bo przecież widzimy na obrazku. Jednak wybrana kuchnia może zupełnie nie pasować do naszego wnętrza. To tak jakbyśmy chcieli zakupić zbyt ciasne buty, które u  kogoś świetnie wyglądają. Nas niestety mogą boleśnie uwierać. O ile buty można zdjąć i wstawić do szafy, o tyle z demontażem mebli może być gorzej.

Bardzo często urzeka nas piekarnik umieszczony wysoko.

kuchnie lublin
Kuchnia z piekarnikiem wysoko


 Jednak w niewielkich kuchniach tak usytuowany piekarnik  zabiera cenne centymetry blatu.

Coś za coś.

Albo  piekarnik umieszczony wysoko, albo większa ilość blatów. Musimy pomyśleć na czym nam bardziej zależy.

Sekret urzadzenia małej kuchni polega na sztuce dokonania właściwego wyboru.
Nie bójmy się rozważać.

Projektant wnętrz-Urszula Tomaszewska

 Nasze strony www:Blogi związane z aranżacją wnętrz:

 oraz mój blog prywatny


 • moje rysowanie - na to niestety zawsze brakuje mi czasu  +lublin 

Jestem również ekspertem w portalu www.we-dwoje.pl w dziale " Dom - porady projektanta wnętrz
Zapraszam do zadawania na nim pytań zwiazanych z aranżacją  wnętrz.

środa, 16 stycznia 2013

Mała kuchnia. Jak ja dobrze ją zaprojektować ?Zbyt mała kuchnia to niestety dość powszedni problem. Z tą niedogodnością  boryka się bardzo dużo osób. Wydawałoby się nader oczywiste, że kuchnia to najważniejsze miejsce w domu, toteż powinna być duża i przestronna, jednak, niestety tak nie jest.

Często z punktu widzenia architekta jest ona spychana do roli drugorzędnej, a przecież ilość sprzętów, zapasów, garnków wymaga wiele powierzchni. Oprócz tego w każdej kuchni przydaje się chociaż niewielki stół.

meble kuchenne lublin
Stół w małej kuchni


Co zrobić, gdy jesteśmy właścicielami małej kuchni?

Z reguły nie ma jak rozbudować ścian, by ja powiększyć. Jedynie co pozostaje to przemyślana i ergonomiczna aranżacja.

Od początku musimy sobie określić co dla nas jest ważne, a z czego możemy zrezygnować.
Niekiedy wszystkiego mieć nie możemy i pogodzenie się z tym stanem rzeczy pozwala pójść do przodu.

Warto na wstępie sobie ustalić priorytety. Przykładowo w małej kuchni lepiej zrezygnować z piekarnika wysoko, pomimo, że nam się bardzo podoba, niż na co dzień zmagać się z brakiem odpowiedniej ilości blatów. Takie ustępstwo zaowocuje wygodą w dniu codziennym. Z reguły z piekarnika korzystamy raz na tydzień.

W niewielkiej kuchni warto zastosować zmywarkę 45 cm . Zdania na temat praktyczniejszej zmywarki są podzielone. Zarówno zmywarka o szerokości 60 cm, jak też 45 cm ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednym przeszkadza niemożliwość zmywania większych garnków, które w mniejszej gorzej się mieszczą, innym przykry zapach, gdy trzeba dłużej zbierać do zmywarki, szczególnie przy małej rodzinie.

Chociaż niewielki stół daje wygodę. Przeciwna jestem stołom składanym, bowiem sam tryb rozkładania jest kłopotliwy i w ciasnej kuchni zamiast cieszyć - zniechęca pracochłonnością.
Mała kuchnia wymaga dobrze przemyślanego projektu wnętrza. Za popełnione w aranżacji błędy musimy płacić latami niewygody.

 
Tematy związane z naszą firmą: 1. Kuchnie Lublin Vena
 2. Projekty wnętrz Lublin
 3. Projekty wnętrz Lublin
 4. Meble kuchenne Lublin
 5. Projektant wnętrz Lublin
 6. Projektowanie wnętrz
 7. Meble kuchenne Vena
 8. Meble kuchenne Vena w Domixie
 9. Kuchnie Lublin 
 10. Vena w Domixie opinie 
 11. Vena Urszula Tomaszewsk

jak zaprojektować małą kuchnię?

środa, 2 stycznia 2013

Różne style w aranżacji wnętrz. Empire

Styl Empire- Aranżacje wnętrz Lublin

Któż z nas nie marzy, by chociaż na chwilę przenieść się w zamierzchłe czasy. Poczuć wilgotne mury zamku zdumiewającego nas swoją przestrzenią, ogrzać się w cieple bawiącego się płomykami kominka.
Jest to mój artykuł publikowany w www.wiadomosci24.pl

Foto pochodzi ze strony : http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zimmerbild_83.jpg
Niestety, pomimo daleko zaawansowanej techniki wehikułu czasu jeszcze nie wynaleziono. Aranżacje wnętrz w stylu minionych epok pomogą częściowo spełnić te marzenia. Od wieków najbardziej reprezentacyjnym miejscem domu był salon. Kwitło tu życie kulturalne i towarzyskie dworu. To tu podejmowano gości. Spotykano się w nim, by muzykować lub czytać na głos poezję. W nich grywało się w szachy, kości i karty. W salonie odbywały się ważne uroczystości. Zdarzało się nawet, że odprawiano tutaj śluby.

Bogactwo i przepych salonu nadawały prestiż całemu dworowi. Nie szczędzono więc kosztów na wystrój tego wnętrza. Jego umeblowanie było najokazalsze. Znajdowały się w nim kosztowne
kanapy, fotele, sofy, komody, stoły z krzesłami. W witrynach lub serwantkach prezentowano rodowe srebra, porcelanę, szkło i różne okazy motyli, muszli i kamieni. Salony dekorowane były przez obrazy sławnych artystów, pozłacane lustra, mosiężne świeczniki oraz makaty i kilimy. Na podłogach znajdowały się marmury, piękne parkiety i bogato tkane dywany. W najbogatszych domach znajdował się fortepian. W tych troszkę mniej zamożnych pianino. Kominki oprócz ciepła i prezentowały majętność właścicieli. Dworzanie nie żałowani pieniędzy na wystrój tego wnętrza. Warto zapoznać się ze stylami z tamtych lat, by lepiej je odwzorować. Konsekwencja odtwarzania trendów stanowi klucz do sukcesu.

Empire


Francuski styl empire ukształtował się we Francji w latach dziewięćdziesiątych XVIII wieku. Naśladował on rzymskie, greckie i egipskie motywy architektoniczne. Charakteryzowała go symetria i nadmierna dekoracyjność w zestawieniu z surowością formy architektonicznej. Cechą tego modnego w całej Europie stylu były luksusowe draperie z jaskrawego jedwabiu. Dość masywne meble o prostych kształtach bogato zdobione były złoceniami i złoconym brązem. We Francji podobnie jak i w Anglii, był to okres klasycyzmu, niemniej jednak styl empire podlegał też innym silnym wpływom. Na elementy antyczne nakładały się motywy wysławiającą militarną potęgę Napoleona. Po jego kampaniach w Egipcie do głosu doszły motywy egipskie. W dekoracjach pojawiły się sfinksy, skrzydlate lwy, greckie kariatydy ( podpory architektoniczne), łabędź oraz cesarski orzeł. Inne jeszcze motywy to gwiazdy, palmety, kwiat lotosu, medaliony oraz ”napoleońska pszczoła”.


Ściany

Ściany zawieszony były prawie całkowicie. Wisiały na nich zarówno obrazy jak i trofea zapełniające każdy wolny jej kawałek. Początkowo panowała moda na lekkie zestawienia barw o ciepłych, słonecznych odcieniach. Dość szybko zmieniły się trendy i we wnętrzach pojawiły się
mocne, krzykliwe kolory. Moda na podział ściany na lamperie, cześć środkową i fryz stała się powszechna około 1860 r. W latach sześćdziesiątych popularne stały się tapety w kolorze białym i złotym.

Okna

Ciężkie zasłony chroniły dywany i tapicerkę przed płowieniem. Na początku modne były lambrekiny drapowane. Później powodzeniem cieszyła się płaska odmiana lambrekinu
o modelowanych kształcie i wydłużonych, opadających częściowo na zasłony końcach. Zasłony często wieszano na ciężkich mosiężnych karniszach. Okna dekorowano bogatymi draperiami. Najczęściej wieszano w nich koronkowe firanki lub rolety. Pomieszczenia przez to były ciemnie nawet za dnia.
Modne były krzesła o dwu lub więcej szczeblinach w oparciu. Miewały zdobienia w kształcie liny. Te „trafalgarskie” krzesła miały być hołdem dla Nelsona. Podobnie jak we Francji, szczytem mody były motywy egipskie, zainspirowane egipską kampanią Napoleona. Wpływ ten uwidocznił się w konstrukcji stołów, które wspierały się na nogach w kształcie uskrzydlonych lwów i sfinksów oraz w motywach takich jak palmety, lwie maski i łapy, skarabeusze, obeliski, a nawet krokodyle. Stolik przed kanapę był przeznaczony na książki, zastawę do herbaty, przybory do szycia itd. Podobnie jak stół typu Pembroke miał opuszczane klapy, ale był większy, a klapy znajdowały się przy krótszych bokach. Modne stały się tzw. quartetto tables Sheratona, a także stoliki o podwójnej funkcji służące do gier i pracy. Popularne były też stoliki nocne.

Nadal spotykało się kredensy. Nowością była szyfoniera używana czasem zamiast kredensu. Była to szafka na nóżkach z półką lub pólkami zakrytymi parą drzwiczek. Te ostatnie mogły być wykonane z litego drewna lub mieć część środkową wypełnioną siatka z mosiężnego drutu.

Oświetlenie

Nadal powszechnie używano woskowych świec i bardzo modne były gerydony. Istotny wpływ na życie codzienne wywarły nowe modele lamp olejnych.

Akcesoria

Stojaki na rośliny doniczkowe stanowiły odzwierciedlenie mody na dekorowanie wnętrz kwitnącymi roślinami. Nad kominkami zamiast obrazów umieszczano raczej prostokątne lustra. Modne były też okrągłe lustra zwieńczone orłem.
W kolejnych wpisach  zaprezentuję inne style.